X

ABSURDI/ Bushati: Ja se si Edi Rama po manipulon edhe zgjedhjet që i ka të sigurta që i fiton 100%


Analisti Andi Bushati, ka thënë në emisionin “Të Paekspozuarit”, se kryeministri Edi Rama, me vendimin e sotëm të KQZ-së, për të mos lejuar monitories nga opozita për zgjedhjet, po manipulon edhe këto zgjedhje që i fiton në 61 bashkitë, për shkak se opozita nuk merr pjesë.

“Si do të jenë zgjedhjet në 20 Qershor? Kandidatët të PS-së, populli i PS-së, komisionerët të PS-së, numeruesit të PS-së, vëzhguesit të PS-së. Populli tjetër ku do shkojë? Në zgjedhjet që i ka të fituara nuk zbaton ligjin, thotë edhe komisionerët unë, edhe numëruesit unë, edhe KZAZ-të unë. Kush je ti more zotëri?”

/TPZ.AL/

More in AKTUALITET, LAJME
‘Lëviz me tri makina të blinduara me vlerë 1,3 milionë euro’ / Ish-kryeministri: Rama i kapluar nga frika

Kryeministri Edi Rama është i mbuluar nga truprojat dhe makinat e blinduara. Kështu u shpreh në Opinion ish-kryeministri Sali Berisha,...

Close