X

Tërmeti i fuqishëm godet Italinë, lëkundjet ndihen edhe në Shqipëri


Një tërmet i fortë goditi Puglian disa minuta më parë. Sipas të dhënave të para, tërmeti ndodhi në orën 10:13 të mëngjesit dhe goditi zonën e Barlettas.

Tërmeti ra 4 km në juglindje të Barlettas dhe ishte i një magnitude mes 3.7 dhe 4.2 ballë.
Lëkundjen janë ndier edhe në vendin tonë.

Shkollat në Barletta u evakuuan dhe njerëzit vrapuan të iknin nga shtëpitë.

Qindra telefonata janë bërë në Brigadën e Zjarrfikësve, por për momentin nuk është raportuar asnjë dëm.

More in AKTUALITET, BOTA, LAJME
Zgjedhjet në Akademinë e Shkencave, Artan Fuga ironizon Gjinushin: Ngriva shkriva

Zgjedhjet në Akademinë e Shkencave janë shoqëruar me akuza dhe kundër akuza mes palëve politike, ndërsa në këtë çështje janë...

Close