X

Video-ja që po pushton rrjetin, si e ironizojnë dy 11-vjeçare Jonida Maliqin


Gjatë prezencës së saj në Eurovision, Jonida Maliqi përveç dashurisë dhe përkrahjes së publikut gjatë prezantimit të këngës së saj “Ktheju Tokës”, ka marrë edhe kritika.

Kritikat e shumta ndaj saj kanë qenë së tepërmi për nivelin e saj të dobët të anglishtes, gjë e cila do t’i linte fansat pafjalë, marrë parasysh edhe nivelin e formimit që ka Maliqi.

Mirëpo, mesa duket kritikat nuk janë mjaftuar vetëm me ditët e Festivalit, ndërsa pak pas dhënies së verdiktit final që e la Shqipërinë në vend të 18 në prezencën e saj në kompeticion, përmes një video rrjeti ka vendosur ta ironizojë keq Jonidën.

Në video shihen dy vajza rreth tek të 11-tat të cilat imitojnë në mënyrë tallëse këngëtaren me gjeste dhe artikulacione në gjuhën angleze. Për më tepër shikoni videon e mëposhtme.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in Magazine
MC Kresha me lot në sy flet për dhimbjet e kaluara gjatë luftës: Kam ecur nga Mitrovica deri në Kukës në këmbë

Emisioni “Dua të të bëj të lumtur”, ka sjell një tjetër histori prekëse, kësaj here me protagonistë një familje nga...

Close