X

Jonida Maliqi thyen heshtjen, flet për Eurovizionin


Mbajti pezull frymën e publikut shqiptar në finalen e Eurovizionit, të mbajtur në Tel Aviv në Izrael, për faktin që publiku  e votoi si fituesen e mundshme të festivalit dhe Jonida Maliqi thyen më në fund heshtjen.

Në një postim në “Instagram”, këngëtarja e vlerëson shumë eksperiencën e saj në festival, të cilin e cilëson pa frikë si të mrekullueshëm. Me këngën e saj  “Ktheju tokës”, ajo arriti të kalojë në finalen e Eurovizionit duke përfaqësuar denjësisht vendin tonë. Deri në momente para finales,  këngëtarja shqiptare ishte më e pëlqyera dhe më e votuara nga publiku.

More in LIFESTYLE
“Nuk pushoja dot së qari”, Arben Derhemi rrëfen pikën e dobët të tij: Më rrodhën lotët vetvetiu

Aktori i mirënjohur Arben Derhemi ishte i ftuar në “E Diell” për shfaqjen më të fundit në teatër “Magjia e...

Close