X

Itali/ Mijëra protestues në shesh kundër Matteo Salvini


Mbrëmja e sotme e ka gjetur qytetin e Firences me protesta.

Mijëra protestues janë mbledhur në sheshin ‘Republica’ kundër  Matteo Salvinit. Në protestë ka tensione mes policisë dhe protestuesve.

More in BOTA
Gjurmët e video-skandalit të çojnë në Gjermani

Një video-skandal tronditi Austrinë, duke e çuar vendin drejt zgjedhjeve të parakohshme. Por kush qëndron pas këtij publikimi, që shënjestronte...

Close