X

Godet sërish Eduart Ndocaj thirrje lezhianëve: Nëse i bëni video Pjerin Ndreut duke blerë vota, do t’ju jap 50 mijë Euro


Kandidati i pavarur për Bashkinë e Lezhës, Eduart Ndocaj, me anë të një video në mediat sociale u ka bërë thirrje të gjithë lezhianëve që të denoncojnë vjedhjen e votave.

Ndocaj shprehet se Rilindja ka 6 vite që vjedh qytetarët, por ai këtë herë nuk do i lejojë më. Ai fton qytetarët që të bëjnë publik çdo rast kur partitë politike u ofrohen për të blerë votën.

Në këmbim të çdo videoje ai do u jap qytetarëve nga 5 mijë Euro. Por Ndocaj thotë se nëse në video duke bërë pazare për votat do të jetë i përfshirë dhe Pjerin Ndreu ai do t’i paguajë me 50 mijë euro.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
FOTO/ Basha në Londër, por jo vetëm për politikë

“Homeland” (Atdheu) një album me 200 foto nga më të bukurat e Shqipërisë, të vendeve të njohura apo të panjohura...

Close