X

Fotoja e pabesueshme e takimit me një balenë blu në Sri Lankë


Është diçka që mund të bëjë çdokënd të ndihet i vogël. Ky takim i afërt me një balenë blu tregon shkallën e këtyre kafshëve të detit, kafsha më e madhe që ka jetuar ndonjëherë.

Kafsha gjigande doli nga thellësitë e detit për të kaluar në bregdetin e Sri Lankës. Për fotografin Tanakit Suwanyang, 37 vjeç, të parit të një balene duke dalë nga thellësitë e oqeanit është frymëzuese.

“Dukej si nëndetëse. Më bëri të mendoj sesa i vogël jam në këtë botë.”, tha ai.

Ai arriti të bëjë këtë foto të mrekullueshme me ndihmën e një zhytësi, dhe tha: “Duhet të jesh i shpejtë në ujë por pa i trembur ata, përndryshe ata notojnë poshtë shumë shpejt”.

 

More in LAJME, Magazine
Pesë orët e Dakos tek Krimet e Rënda, kryebashkiaku rrëfen njohjen me Avdylajt dhe mohon akuzat

Kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako, nuk ka qenë i vetmi që është marrë në pyetje nga Prokuroria e Krimeve të...

Close