X

“Shqipëria shtet mafioz”/ Rama: Shkrimin e “Bild” e bëri Ylli Manjani


Kryeministri Edi Rama komentoi në “Opinion” artikullin e gazetës gjemane, Bild, ku Shqipëria trajtohej si shtet mafioz në duart e gangesterëve. Rama tha se shkrimi është i ish-ministrit të Drejtësisë Ylli Manjani dhe gazetarit Basir Çollaku, të cilët janë intervistuar nga gazetari gjerman Peter Tiede.

“Atë shkrim e ka bërë Ylli Manjani. Njëri i Tv Shijakut, Basir Çollaku dhe tjetri i filxhan-partisë, Ylli Manjani. Gazetari i Bild ka marrë këto burime “të shquara” dhe ka bërë publikimin. Ai mund të thotë o zotëri ça ke me ne, ja ku i ke burimet”, u shpreh Rama.

More in AKTUALITET, LAJME
Flet Sait Dollapi: U dhunova në mënyrë të pamëshirshme, po ushtroja detyrën time (foto ekskluzive)

Sekretari Organizativ i Partisë Demokratike, Sait Dollapi, i cili u godit nga policia në mënyrë brutale, në protestën e 11...

Close