X

Lubonja: Ambasada e SHBA-së përdor standart të dyfishtë, nuk dua të jetoj në diktaturë se jam me Amerikën…


Analisti Fatos Lubonja, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, ka deklaruar se SHBA operon me standarte të dyfishta.

Në vende si Shqipëria dënon dhunën në protesta, ndërsa kur ka interesa, si në rastin e Venezuelës, e promovon dhunën.

“Po të vësh re, ka edhe një dopio standard. Edhe reagimi i SHBA ishte skandal. Kur bëhet fjalë për vende të tjera, fusin edhe flakët që të ngrihen protestuesit. Përshembull, Ukraina, Venezuela, Libia. Ne, duhet ti marrim me rezerva këto punë. Unë nuk dua të jem në diktature, se jam me Amerikën. Dua të jetoj në një Shiqipëri të lirë dhe demokratike. Duhen marrë me gabimet e tyre dhe me interesat e tyre”, tha Lubonja.

/TPZ.al/ 

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in KRYESORE, LAJME
Protesta e opozitës, Lubonja: Rama përdori dhunë si në kohën e Enver Hoxhës

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në emisionin "Të Paekspozuarit" e krahasoi dhunën e përdorur gjatë protestës së opozitës nga kryeministri...

Close