X

Flet deputeti 77 vjeçar: Betimi në parlament, dita më e lumtur. Ja si e krijova partinë e pensionistëve


Deputeti i betuar sot në parlament nga opozita e re, 77 vjeçari, Selami Jenishehri, ka qenë i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, ku ka rrëfyer si krijoi partinë e pensionistëve dhe çfarë do të bëjë në parlamentin e Shqipërisë.

“Është dita më e lumtur që kam. Jam garant i 650 mijë pensionistëve, që do t’i mbrojë ndërshmërisht. Jam ulur në vendin e Fatmir Mediut. 650 mijë persona janë kontigjent i partisë tonë.

Kur shkoj në spital, një mjek po i bëntë recetën një pacienti. Kur i shkruante vajza i thotë, mos e zgjat më sepse nuk kemi lek. Aty unë mendova, këtyre njerëzve duhet ti bëjë një parti, për ti dalë zot pensionistëve.

Kam hyrë në zgjedhje dhe partitë e mëdha e kanë parë partinë tonë, si parti të rrezikshme. Unë nuk lë njeri të vjedhë, të këpus dorën. Kam qenë në koalicion me PS dhe PD”.

/TPZ.AL/

More in AKTUALITET, LAJME
Rama: E vërteta e humbjes së gjyqit 110 milionë euro me Becchetti-n

Kryeministri Edi Rama ka bërë një deklaratë shumë të shkurtër për lajmin se Shqipëria ka humbur në Gjykatën e të...

Close