X

Regjisorët e “Game of Thrones” japin lajmin e mirë për fansat e serialit


Seriali i njohur “Game of Thrones” është drejt fundit, ndërkohë që ka mbetur vetëm një seri për t’u transmetuar.

Por pas përfundimit të këtij seriali regjisorët e tij kanë menduar të shfaqin edhe një dokumentar të plotë lidhur me 8 sezonet e tij të realizuara ndër vite.

Veç kësaj regjisorët e serialit kanë nisur xhirimet për një produksion të ri, të cilin përkohësisht e kanë titulluar “Bloodmoon”.

Ky serial ka në fokus krijimit e Westeros dhe ngjarjet zhvillohen rreth 5 mijë vjet përpara zhvillimit të ngjarjeve të serialit të transmetuar deri tani.

Aktorja Naomi Watts është zgjedhur për rolin kryesor në këtë serial. Ajo do të luajë rolin e një gruaje karizmatike, e cila fsheh një sekret të errët.

Sipas mediave ky serial do të zbulojë të vërtetat e tmerrshme të “Westeros” si dhe historinë e krijimit të “White Walkers”.

Ndërkohë seriali aktual “Game Of Thrones” përfundon më 19 maj.

More in Magazine
Moti sot, vranësira dhe reshje shiu

Sipas Meteoalb, vendi do të vijojë me vranësira të dendura dhe reshje shiu deri në orët e pasdites ku më...

Close