X

Opozita cakton datën, ja kur do të zhvillonet protesta e gjashtë kombëtare


Data 25 maj, ora 19:00, është caktuar nga opozita e bashkuara si data e protestës së gjashtë kombëtare para Kryeministrisë. Vendimi erdhi pas takimeve të kryetarit të PD, Lulzim Basha me aleatët në selinë blu.

E mërkura ishte një ditë e ngjeshur takimesh për kryetarin demokrat. Ditën e nisi me aleatët të cilët përcollën edhe mesazhi kryesor. “Nuk do lejojmë zgjedhje më datë 30 qershor me gjithë aksionin e mundshëm opozitar, në 360 gradë”, tha Dashamir Shehi.

E shtuna e 25 majit përkon edhe me zgjedhjet e Parlamentit Europian.

More in AKTUALITET, LAJME
Sociologu Mërtiri: Arrestimi i studentëve, Rama po e kthen vendin si Koreja e Veriut, Boschardt e meritoi

I ftuar në studion e Fax News, për të folur për aktualitetin politik,  protestat e opozitës dhe arrestimin e disa...

Close