X

Igli Tare pranë Milanit


Mediat italiane shkruajnë se shqiptari, Igli Tare aktualisht drejtor sportiv i Lazios është kandidat për të zënë vendin e Leonardos te Milani. “Calciomnercato” thekson se presidenti Singer e pëlqen shumë shqiptarin.

“Ideja Igli Tare po shfaqet gjithashtu. Menaxheri shqiptar vlerësohet shumë nga fondi Elliott, për atë që ka bërë në vitet e fundit te Lazio. Ka dy pengesa të mundshme për Singer: Tare ka një kontratë shumë të gjatë me Lazio dhe një lidhje të fortë me presidentin Lotito”, shkruan “Calciomercato.com”.

More in SPORT
FOTO/ “Tërmet” te Roma, largimi i De Rossi krijon përçarjen e parë

Daniele De Rossi njoftoi se pas 18 vitesh do të largohet nga Roma, jo për t’u tërhequr përfundimisht, por për...

Close