X

Shame on you , zoti Bardhi!


Nga Artan Gjyzel Hasani

“Është e dënueshme çdo përpjekje propagandistike e qeverisë për ta kundërvënë Partinë Demokratike me partnerët tanë, si në rastin e mbishkrimeve në banesën e ambasadorit të OSBE-së. Ne i kërkojmë prokurorisë të zbulojë kush janë autorët e këtij akti të shëmtuar dhe t’i vërë ata përpara përgjegjësisë.”

Kjo eshte pjese nga deklarata e Sekretarit te Pergjithshem te PD, Gazment Bardhi.

Pse qenka akt i shemtuar t’i thuash dikujt “Turp te kesh!”? Sidomos dikujt qe e meriton plotesisht…

Qekur qenka subjekt prokurorie e shkruajtura mbi mur?

Qekur qenka akt i denueshem te shkruarit e murit te nje hyrje pallati?

Po liria e shprehjes?

Cilin nen te kodit penal kane shkelur ata te rinj?

Po Edi Rama volli vrer publikisht kunder Donald Trump, president i Shteteve te Bashkuara te Amerikes, numrit NJE te planetit, (dhe jo dava nepunesi karagjoz te nje organizate si OSBE) dhe nuk e mori as prokuroria e as gjykata ne shqyrtim, sepse nuk kishte arsye ligjore.

Servile te neveritshem! E di fort mire qe ju do i tradhetoni edhe protestuesit dhe sakrificen e tyre epike per muaj me radhe sapo t’ju vershellejne edhe nje here nderkombetaret!

Prandaj nuk ben hajer ai vend se e gjithe kupola e klases politike eshte prostitute e nderkombetareve!
E cuditemi se si i blen George Soros krejt politikanet shqiptare. Ju u dhjete nga nje Bochard dhe ca ambasadore papagaj…

Nga cilet u distancuat? Nga protestuesit tuaj? Nga fjala e lire e protestuesve tuaj? As dogjen e as shkaterruan ata te rinj. Perdoren fjalen e lire si arme universale proteste ne nje bote te lire!

SHAME ON YOU, IDIOTS AND CRETINS!

More in BLOG
Kryeministri shqiptar çon vendin drejt konfliktit civil!

Dr. Ana L. Scheer Dhjetëra mijëra protestues kundër qeverisë janë ndeshur së fundmi me policinë e shtetit në Tiranë. Tubimi...

Close