X

Çfarë po ndodh me Berlusconin? Shtrohet me urgjencë në spital


Ish-kryeministri italian Silvio Berluskoni, mëngjesin e sotëm është shtruar në spitalin San Raffaele në Milano, ku ndër studentët kryesorë është edhe profesor Roberto Zangrillo, mjeku i tij personal për vite.

Udhëheqësi i “Forza Italia” arriti në spital në periferi lindore të Milanos direkt nga banesa e tij në Arcore me ambulancë. Për një problem të privatësisë, objekti i kujdesit shëndetësor nuk jep detaje mbi kushtet e udhëheqësit të moshuar që do të jetë 83 vjeç këtë vit.

Por nga qarqet e partisë dihet se kjo është vetëm një dhimbje koke, por shumë e dhimbshme, raporton La Stampa.

Nuk është hera e parë që ish-kryeministri përfundon në spital me urgjencë, pasi kohët e fundit ai iu nënshtrua një operacioni dhe më pas u shtrua në spital për disa ditë për një sërë testesh rutinë që Berluskoni i nënshtrohet rregullisht.

Në 2016 u shtrua në spital për shkak të një ndërlikimi që pati në zemër.

Por, ajo që shqetëson udhëheqësit e Forza Italia në këto momente, nuk është vetëm gjendja shëndetësore e Silvio Berlusconit, por edhe vazhdimi i fushatës zgjedhore.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA, LAJME
Emergjente, ndalimi emigrimit të mjekëve nga vendet e Ballkanit

Emigrimi në masë i mjekëve nga Ballkani Perëndimor në BE është shqetësues. Një konferencë e Fondacionit “Konrad Adenauer” në Tiranë...

Close