X

VIDEO/ Çmenden tifozët serbë, shpërthejnë në thirrje raciste: Vritini shqiptarët


Është shoqëruar me tensione finalja mes Crenva Zvezdës së Serbisë dhe Budoçnostit të Malit të Zi.

Që në fillim të ndeshjes tifozët kanë nisur me thirrje të fortë kundër shqiptarëve dhe kanë sulmuar lojtarët malazez, të cilët janë detyruar që të lënë fushën dhe të futen në dhomat e zhveshjeve.

Madje tifozët e quajtur “Delije” kanë bërë edhe thirrje në kor “Vrite shqiptarin”, Vrite shqiptarin“.

Ndeshja u fitua nga vendasit me rezultatin 97-54. Serbët u shpallën kampionë dhe sezonin e ardhshëm do të luajnë në Euroligë.

More in LAJME, SPORT
Rinasi/Alkond Bengasi bashkëpunëtor i drejtësisë, zbërthen grupin

I marrë në polici që prej mbrëmjes së të shtunës për megagrabitjen e Rinasit, Alkond Bengasi ka vendosur të bëhet...

Close