X

Bolivi, autobusi rrëzohet në greminë, 24 të vdekur


Të paktën 24 persona kanë humbur jetën dhe 25 të tjerë janë plagosur si pasojë e përmbysjes së një autobusi.

Ngjarja ka ndodhur në Yolosa në veri të Bolivisë. Autobus doli nga rruga duke u rrëzuar në një greminë 300 metra.

Sipas hetimeve të para shkak i aksidentit ka qenë shpejtësia e madhe.

Të plagosurit u dërguan në spital për ndihmë mjekësore, ku disa prej tyre janë në gjendje të rëndë shëndetësore.

More in BOTA, LAJME
Moti i keq, paralizohet lundrimi në Vlorë, deti deri në 8 ballë

Moti i keq që ka përfshirë mëngjesin e sotëm qytetin e Vlorës, duke paralizuar lundrimin e mjeteve detare. Erërat e...

Close