X

Basha komenton partinë e Patozit: Nuk do të ketë opozitë fallco

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një deklaratë për mediat pasi ka nënshkruar një marrëveshje me partitë aleate, komentoi edhe krijimin e partisë “Bindja Demokratike” nga ish deputeti i PD-së, Astrit Patozi.

Basha tha se në Shqipëri nuk do të ketë zgjedhje fallco dhe as opozitë fallco, duke shigjetuar Patozin, partia e të cilit formohet pikërisht në mes të një krize politke, duke i dhënë frymëmarrje Edi Ramës dhe duke u përpjekur të legjitimojë zgjedhjet e 30 Qershorit.

“Nuk do të ketë më zgjedhje fallco, parlament fallco, drejtësi fallco dhe sigurisht as opozitë fallco”, u shpreh Basha.

/TPZ.al/ 

VIDEO:

Basha komenton partinë e Patozit: Nuk do të ketë opozitë fallcoPër më tepër klikoni në www.tpz.al

Publiée par Të Paekspozuarit – TPZ.AL sur Mardi 23 avril 2019

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in KRYESORE, LAJME
Merr 8 mijë euro dhe nuk ka luajtur asnjë ditë, lojtari më i paguar i Partizanit

Lojtari i ardhur nga Gambia, Tijan Jaiteh përflitet si një ndër lojtarët më të paguar në ekipin e Partizanit, por...

Close