X

PD krijon nesër koalicion opozitar, ja disa nga partitë që do të nëshkruajnë


Partia Demokratike do të krijojë ditën e nesërme koalicionin opozitar, ndërsa marrëveshja pritet të firmoset rreth orës 09:00.

Me koalicionin e PD bashkohen partitë kryesore të opozitës, që kërkojnë zgjedhje të lira e të ndershme pa Edi Ramën kryeministër.

Mësohet se kjo do të jetë një nga pikat e marrëveshjes për krijimin e koalicionit opozitar, i cili synon krijimin e një qeverie tranzitore që do të garantojë zgjedhje të lira e të ndershme dhe do t’i hapë rrugë drejtësisë për të ndëshkuar ata politikanë që janë faktuar se kanë blerë zgjedhjet. Disa nga partitë nënshkruese janë: LSI, PR, LZHK, PBDNJ, PAA, PDK, PDIU.

More in AKTUALITET, LAJME
Humb 7-vjeçarja në Tiranë, familjarët kërkojnë ndihmë (Emri+foto)

Një 7-vjeçare ka humbur kontaktet me familjen pasditën e sotme. Burime bëjnë me dije se e mitura jetonte në zonën...

Close