X

Nishani: Partia e Patozit e financuar nga Rama

Ish-Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, tashmë kryetar i Këshillit Kombëtar të PD-së, deklaroi në emisionin “Open” në TCH se themelimi i partisë së re që pritet të drejtohet nga Astrit Patozi nuk është një zhvillim real, por i stisur.

“Ne jemi vend i lirë dhe kushdo mund të përfshihet në politike, por këtu çështja është gjetkë. Edi Rama ka 20 vite në pushtet dhe nuk ka ofruar asnjë shërbim e kontribut publik”, – tha ai. Sipas Nishanit, Rama ka vite që financon për asgjësimin e opozitës, siç po e bën sipas tij dhe me këtë lëvizje.

 

More in AKTUALITET, LAJME
PD krijon nesër koalicion opozitar, ja disa nga partitë që do të nëshkruajnë

Partia Demokratike do të krijojë ditën e nesërme koalicionin opozitar, ndërsa marrëveshja pritet të firmoset rreth orës 09:00. Me koalicionin...

Close