X

“Ishulli i Femrave” në Itali në shitje, pronarët bëjnë ulje nga 3.5 në 1 milionë euro


“Ishulli i Femrave” në Itali ka dalë në shitje dhe kushton vetëm 1 milion euro. Ky ishull kushton aq sa një apartament në Manhattan ose një vilë në Toscana.

Me 1 milion euro kjo copë tokë ,e rrethuar nga ujërat e kaltër të Detit të Sicilisë mund të jetë e juaja.

Për dy vjet, familja aristokratike që e zotëron ka tentuar ta shesë atë, deri tani pa sukses.

Prandaj erdhi edhe idenë e zbritjes, nga 3.5 milion euro të kërkuara në vitin 2017, sot “Isolotto”, siç e quajnë vendasit kushton vetëm 1 milionë euro.

More in Magazine
FOTO/ Zbulohet një varrezë dinozaurësh 220 milionë vjeçare

Në perëndim të Argjentinës është zbuluar një varrezë dinozaurësh 220 milion vjeçare. Sipas kërkuesve argjentinas aty janë gjetur eshtrat e...

Close