X

Temperatura deri në 25°C, ja si do jetë moti sot


Moti do të dominohet nga kthjellime dhe vranësira kalimtare në Shqipëri.

Ndërsa pasditja sjell kalime vranësirash nëpër territor, më të theksuara në zonat verilindore-juglindore. Parashikohet që edhe gjatë orëve të natës të vijojnë në të njëjtat kushte atmosferike.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten sërish, ku vlerat minimale luhaten nga 6°C në zonat malore deri në 14°C në zonat e ulëta, ndërsa maksimumi në rang territori 25°C.

Era do fryjë mesatare në tokë, deri e fortë në det, me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi veriperëndimor, duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë.

QYTETET    Temperaturat në °C

Shkodër    10/23 Diell re

Kukës    7/21 Diell re

Lezhë    13/23 Diell re

Dibër    4/18 Diell re

Durrës    11/22 Diell re

Tiranë    8/25 Diell re

Elbasan    8/23 Diell re

Berat    6/24 Diell re

Vlorë    9/22 Diell re

Korcë    3/16 Diell re

Gjirokastër    3/23 Diell re

Sarandë    10/22 Diell re.

More in Magazine
Ironi me Notre-Dame/ “Bota po shkatërrohet, vlerësohen muret më shumë se jeta”

Emmanuel Feildel, anëtar i jurisë së shfaqjes “My Kitchen Rules” në Francë thotë se është shokuar nga shuma e parave...

Close