X

“Mi bëni të fala Ramës”, ndodh e papritura… / Ja çfarë i ndodh faqes zyrtare të Kryeministrit (FOTO)


Faqja zyrtare e Qeverisë shqiptare, “kryeministria.al”, ka dalë jashtë funksionit për disa minuta për shkak të disa sulmeve që u janë bërë serverave të faqes.

Sikundër raportohet, sulmi ka ardhur nga një qytetar, i cili i bën të fala kryeministrit Edi Rama, duke ironizuar kështu sigurinë që ka kjo faqe zyrtare në internet.
“Mi bëni të fala kryeministrit Rama.

Tani do e sulmoj prapë faqen e kryeministrisë. E shihni web-in, e shihni që nuk po funksionon më?”, shkruan qytetari.

Ndërkohë që faqja është rikthyer sërisht pas disa minutash.

 

More in LAJME, Magazine
Kukësi rikthehet te fitorja dhe ‘merr hak’, Tirana në vështirësi

Kukësi është rikthyer te fitorja, duke mundur me rezultatin 0-2 Tiranën në ‘Selman Stërmasi’. Dy golat e sulmuesit Vasil Shkurtajn,...

Close