X

Kërkohet drejtësi për viktimat e përdhunimeve në Kosovë


Në Kosovë, anëtari i Këshillit Bashkiak të Nju Jorkut, Mark Gjonaj bëri thirrje sot për vënien në vend të drejtësisë për të mbijetuarat e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë, raporton Voa.

Me synimin për të hedhur dritë mbi këtë çështje, zoti Gjonaj bashkë me batalionin “Atlantiku” dhe me mbështetjen e zyrës së kryeministrit të Kosovës, prezantuan një projekt që synon shtimin e ndërgjegjësimit të shoqërisë dhe mbështetjes për të mbijetuarat e këtij krimi.

More in BALLKAN, LAJME
Mbrojtja nderon Barcelonën, katalanasit kalojnë Sociedadin dhe marshojnë drejt titullit

Barcelona arriti një tjetër fitore me vlera në La Liga, në rrugën drejt titullit kampion. Në shtëpi ndaj Real Sociedad,...

Close