X

FOTO/ Ija e Besit feston 80 vjetorin e lindjes, do habiteni me tortën që i kishin përgatitur


Ija është me gjasa një nga gjyshet më të famshme në Shqipëri falë postimeve të nipit të saj të njohur Bes Kallaku.

Ky i fundit ka publikuar një sërë fotosh dhe videosh të gjyshes së tij, për të cilën flet gjithmonë me dashuri pa harruar të tregojë se ajo e ka rritur.

E nisur nga kjo Ija e Besit është kthyer në një nga personazhet më të komentuar në rrjete sociale dhe gjyshja më “cool”.

Dhe ditën e djeshme gjyshja më ‘cool’ ka festuar 80 vjetorin e lindjes.

Në një video të postuar në Instastory nga Besi shohim se si Ija feston ditëlindjen mes njerëzve të afërm të saj.

Por më e veçanta e mbrëmjes ishte torta e saj.
Torta kishte formën e tokës dhe me perime duke kujtuar lidhjen e veçantë që ka Ija me fshatin.


More in LIFESTYLE
FOTO/ Klaudia Pepa ‘lë’ kërcimin, iu përvishet punëve të shtëpisë

Balerina e famshme shqiptare, Klaudia Pepa prej vitesh jeton në Itali, ku po punon dhe realizoi ëndrrën e saj për...

Close