X

Lorenc Vangjeli tregon sa para fitonin deputetët nga paratë e krimit që sillnin në Shqipëri


Shemsi Prençi deklaroi në Opinion se deputetë të Parlamentit kanë sjellë në Shqipëri para të kriminelëve shqiptarë nga jashtë vendi. Këtë deklaratë e mbështeti dhe analisti Lorenc Vangjeli.

Ky i fundit tregoi dhe se sa kanë fituar këta deputetët nga ky transport.

“E konfirmoj një gjë të tillë, deputetë më pasaportë diplomatike që nuk e kishin për turp të sillnin para nga prostitucioni dhe nga trafiku i drogës. Përqindjet fillonin nga 2-3 përqind fillimisht nga Zvicra, vete më parë dhe sot ka vajtur deri në 15 për qind, për fitimet”, tha zoti Vangjeli.

More in LAJME
Krimi në vend, gazetarja përplaset ashpër me zv/ministren: Unë di më shumë se policia

Gazetarja Klodiana Lala u përplas ashër me zëvendës ministren e Brendshme, Rovena Voda në emisionin Opinion. Teksa po diskutohej për...

Close