X

Kokaina e kapur në Maltë destinacion Shqipërinë, Manjani: Nuk bëhet pa garanci shtetërore


Ish-Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka komentuar sërish kapjen e 91.25 kg kokainë në portin e Maltës në tre kontejnerë, ku dy prej tyre dyshohej se kishin destinacion Durrësin.

Përmes një postim në facebook, Manjani thotë se trafiku i drogës vazhdon dhe nuk kanë ndërmend të tërhiqen pavarësisht deklaratave propaganduese të qeverisë.

“Importi” i sasive të tilla të kokainës, thotë Manjani, nuk bëhet pa garanci shtetërore.

Postimi i plotë:

Droga vazhdon…

Nga 3 kontenierë me kokainë që kapën autoritetet Malteze, 2 paskan patur destinacion Durrësin.

Vazhdon trafiku i drogës si n’top t’karadakut! Nuk kanë ndërmend të tërhiqen megjithë zhurmën e shamatanë që bëhet në këtë vend…

Ndërkohë qeveria thotë: “ska drogë”; “Trafiku u luftua”; “mor goditje të rëndë”, e të tjera broçkulla si këto.

“Importi” e sasive të tilla të kokainës nuk bëhet pa garanci shtetërore.

Të paktën këtë radhë nuk thanë se “droga që kapi Malta u bë në bashkëpunim me policinë që duam…”

More in AKTUALITET, LAJME
Dalin detajet e reja, kush është autori që dogji dy makina në Elbasan

Gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm janë djegur dy makina përpara Drejtorisë Vendore të Policisë Elbasan. Mësohet se...

Close