X

“Zgjohen” opozitarët e rinj, kërkojnë interpelancë me Sandër Lleshajn


“Opozita e re” ka bërë një kërkesë për interpelancë me ministrin Sandër Lleshaj,. Interpelanca është kërkuar nga 11 deputetët e rinj, të cilët kanë pranuar mandatin dhe janë bërë pjesë e Kuvendit.

Bëhet me dije se kërkesa për interpelancë ka për qëllimi diskutimin e masave të sigurisë kombëtare, pas grabitjes se bujshme të Rinasit.

Ndërkohë që interpelanca e kërkuar pritet që të mbahet këtë të enjte.

Interpelanca është kërkuar gjatë seancës së shkuar nga deputeti Ralf Gjoni. Menjëherë pas seancës është depozituar kërkesa në Kuvend me 11 firmëtarë.

More in AKTUALITET, LAJME
“Kjo llogari do të lahet deri në fund”, Vasili paralajmëron prokurorinë: Forca e popullit nuk ndalet

Ish-deputeti i LSI-së, Petrit Vasili, përmes një deklarate për mediat është shprehur se histeria e mbajtjes së pushteti nga Kryeministri,...

Close