X

Parashikimi i motit, 15 prill 2019


Alternime kthjellimesh dhe vranësira të shpeshta dominojnë në territor, më të dukshme paraqiten në qendër dhe juglindje të vendit duke gjeneruar shira.

Pasditja dhe mbrëmja sjellin shtrirje të vranësirave në të gjithë vendin, ku reshjet e shiut më të dendura paraqiten në rajonin jugor.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të mbeten kostante në mëngjes, por rritje të lehtë sjellin orët e mesditës ku vlerat minimale dhe maksimale priten nga 7°C deri në 22-23 °C.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35-40 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.

QYTETET    Temperaturat në °C

Shkodër    10/20 Re shi

Kukës    7/15 Re shi

Lezhë    10/20 Re shi

Dibër    4/14 Re shi

Durrës    9/20 Re shi

Tiranë 10/20 Re shi

Elbasan    9/19 Re shi

Berat    8/21 Re shi

Vlorë    9/19 Re shi

Korcë    4/14 Re shi

Gjirokastër    8/19 Re shi

Sarandë    11/21 Re shi.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in Magazine
Tre ushqimet të cilat ulin kolesterolin deri në 40%

Shkaktarët e kolesterolit janë të shumtë e të ndryshëm. Këtu përfshihet ushqyerja e keqe, mungesa e aktivitetit fizik por edhe...

Close