X

‘Notre Dame’/ Autoritetet franceze: Zjarri po dobësohet


Të dy kullat e katedrales së Notre Dame “janë të sigurta”, deklaroi pak çaste më parë Laurent Nunez, sekretar i ministrit të brendshëm të Francës, disa orë pasi një zjarr i madh shkatërroi dhe dogji pjesën më të madhe të çatisë  së katedrales së Notre Dame dhe kërcënoi të gjithë arkitekturën shekullore nga brenda, shkruan CNN.

“Zjarri tani është më i dobët. Të dy kullat e katedrales janë të sigurta. Ne ende po punojmë për të shpëtuar veprat e arteve katedrale, “u tha Nunez gazetarëve në vendngjarje.

Një zjarrfikës është plagosur rëndë, tha komandanti i përgjithshëm i zjarrfikësve të Parisit, Jean-Claude Gallet.

More in BOTA, LAJME
Elis Bakaj nuk ndalet, goli i tij çon Soligorsk në vendin e parë

Elis Bakaj e ka nisur shumë mirë këtë sezon në kampionatin bjellorus të futbollit, duke qenë protagonisti kryesor i skuadrës...

Close