X

Kërpaçi: Qeverisë i ka ardhur fundi, vendi tani i përket rinisë


Ish-deputetja e LSI-së, Floida Kërpaçi akuzon Qeverinë që ka lënë pas dore rininë. Në një dalje për mediat, Kërpaçi duke iu referuar raportit të ILOS shprehet se tani i përket rinisë të bëjë Shqipërinë ‘shtëpi’.

Sipas ish-deputetes Kërpaçi, fundi i qeverisë është afër

“Dëshmia e vërtetë që Qeveria e ka lënë pas dore rininë. I ka vrarë shpresën. Brezi i ri duhet të ketë arsim cilësor. Kësaj qeverie që mbështet bandat i ka ardhur fundi. Tani i përket rinisë ta bëjë Shqipërinë, shtëpinë tonë.”, u shpreh ajo.

More in AKTUALITET, LAJME
Hafizi: Pezullimi i rektorit Koni, pa transparencë, mund të jetë plan okult i Rilindjes për të përçarë Universitetin

Pedagogia dhe ish deputetja e Partisë Socialiste, Mimoza Hafizi, ka kritikuar vendimin për pezullimin e rektorit të Universitetit të Tiranës,...

Close