X

“Rama ik!”, policia rrethon Kryeministrinë (FOTO)

Forca të shumta policore kanë rrethuar Kryeministrinë.

Ka nisur grumbullimi i protestuesve tek selia e PD-së dhe Kryeministrisë, për protestën e opozitës e cila zhvillohet në orën 18:00, pavarësisht kushteve të këqija atmosferike.

Një detaj domethënës është përdorimi nga protestuesit i çadrave me mbishkrimin “Rama ik!”. Sipas burimeve, pritet që pak më vonë nga Partia Demokratike do të ketë shpërndarjen e mijëra të tillave.

Po ashtu nga pamjet vihet re se në prrotestë të pranishëm janë edhe fermerë, të cilët kanë marrë me vete bidonat e qumshtit, për të cilat nuk dihet nëse do t’i përdorin më vonë në shenjë proteste.

 

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
“Rama ik”, protestuesit e opozitës nisin grumbullimin drejt Kryeministrisë

Ka nisur grumbullimi i protestuesve tek selia e PD-së dhe Kryeministrisë, për protestën e opozitës e cila zhvillohet në orën...

Close