X

Koço Kokëdhima shpall kandidaturën për Bashkinë e Tiranës


Koço Kokëdhima, ka shpallur kandidaturën për kryetar të Bashkisë së Tiranës, në studion e emisionit “Të Paekspozuarit”. Ai ka vendosur të sfidojë kandidatin e Partisë Socialiste, Erion Veliaj.

Unë kam vendosur t’i kërkoj mbështetje kongresit të Partisë Zgjidhja në 4 Maj, për të sfiduar Erion Veliajn, në garën për kryesimin e Bashkisë së Tiranës.

Mendoj se kjo është shumë e rëndësishme. Së pari për të ndryshuar rrënjësisht mënyrën e qeverisjes së Bashkisë. Për ta bërë Bashkinë një pushtet të hapur për qytetarët dhe afër qytetarëve, pushtet njerëzor dhe efektiv.

Së dyti, mendoj se është shumë e rëndësishme, të ndërpresim vazhdimësinë e Erion Velisë, sepse është një person tipik, përfaqësues i sektit të Rilindjes. Është person i kulturës korruptive në qeverisje, manipulon opinionin publik. U ka mbirë njerëzve çdo natë në televizion. Është kasetaxhiu më i madh”.

/TPZ.al/ 

LEXO EDHE: 

Kokëdhima: Në kushte normale, kandidimi im e kafshon dhe dëmton Erion Veliajn

More in KRYESORE, LAJME
Godet Bushati: Siguria Kombëtare nuk ka rënë, sepse nuk është marrë Kryeministria, vetëm ajo i intereson Ramës

Analisti Andi Bushati, ka bërë një deklaratë mjaft interesantë në emisionin “Të Paekspozuarit”, kur është pyetur nëse ka rënë siguria...

Close