X

Kaubojsi: Erion Veliaj është edhe njeri edhe hardhucë, përdhunon edhe pemët

Bëhemi me dije se të vetmet qytete, ku ka filluar fushata elektorale për zgjedhjet lokale, janë Lezha dhe Tirana.

Duket se kjo fushatë, më e ashpër do të zhvillohet në qytetin e Lezhës, ku kandidati i vetëshpallur, Eduart Ndocaj, do të garojë përballë kandidatit socialist Pjerin Ndreu.

Pasi e ka sulmuar disa ditë më parë Pjerin Ndreun, duke e konsideruar atë një ish polic të rëndomtë dhe të paditur, tani së fundmi, Kaubojsi është lëshuar në sulm kundër kandidatit që ka për model Pjerin Ndreu.

Modeli i Pjerin Ndreut, është Erion Veliaj.

Ja ç’thotë Kaubojsi për të:

Nëse ka një qenie që është dhe njeri dhe hardhucë ky është kryebashkiaku i shumënjohur Erion Veliaj. Nuk ka gjë më të shpifur sesa ajo që bën kjo qënie. Kjo duke filluar nga betonizimi, shfaqjet përdhunuese, mbjellja-përdhunimi i pemëve e deri te vrasja e 14-vjeçarëve. Hipokrizia e këtij njeriu nuk ka fund. E këtë gjë jam i sigurt që e dinë mirë të gjithë shqiptarët. Por ata gjithsesi e votuan pasi kjo qenie i blen me paratë që u ka vjedhur dhe me ato të Sorosit. Gjë të cilin e pranoi haptazi në këtë video. Historikisht ne si popull o kemi qenë të pafat o na kanë vjedhur o na kanë shitur. Për fat të keq akoma sot vuajmë pasojat e kjo lojë vazhdon. Nuk po arrijmë të gjejmë pak paqe. Sa ikën një bastard vjen direkt tjetri. E pabesueshme. Nuk doli një që të dojë këtë vend. Se kuptoj se çfarë mëkati ka bërë kjo shoqëri që të torturohet në këtë farë feje. Duhet ti heqim qafe këta lloj monstrash. Që tani. U mbush kupa!

/TPZ.al/ Tej e këtej/

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in TEJ E KETEJ
Rrjedh përfundimisht Edi Rama (video)

Çmenduria, apo rrjedhja, siç thuhet në gjuhën e popullit, ka disa shkallë. Në të kaluarën, në spitalet e të marrëve,...

Close