X

Rozana Radi tregon historinë interesante nga fëmijëria: ‘Njëherë i thyeva babit dhëmbët me një 50 lekësh’

Rozana Radi është një ndër personazhet më të njohur të ekranit shqiptar.

Ajo njihet në disa fusha si kmuzikë, aktrim, biznes dhe televizion. Mbrëmë Rozi ishte e ftuar në “Mos i fol shoferit” në RTV Ora ndërsa ka treguar të pathëna për jetën e saj. Mes të tjerash ajo rrëfeu edhe rastin kur theu dhëmbët e babait me 50 lekë.

Kam qenë fëmijë i ndyrë. Mbaj mend që një herë i thyeva dhëmbët babit. Mami fuste gjithmonë një 50 lekësh në byrek dhe ngaqë doja të më binte mua, e merrja e fusja vetë dhe thoja më ra, më ra. Babi i shkreti hante qetësisht. Po hante i qetë dhe i ikën dhëmbët, këto dy të parët. Mbaj mend që kur më merrnin me vete kudo që shkonin, thonin bo e ke marrë me vete këtë. E kam si traum. Më kujtohet si sot e kësaj dite dhe mami më thoshte, Rozi hajde se nuk të bëj gjë. Sa herë thoshte kështu, do më rrihte. Kur u rrita, i thoja ik më lë rehat se sa jam rrahur unë, se besoj të jenë rrahur gjithë fëmijët e Tiranës”, tregoi ajo.

More in LAJME, LIFESTYLE
Shfaqja vanitoze që paralajmëron më shumë kulla dhe më pak transparencë

Pas përfundimit të festimeve për Ditën e Verës, të shtyra në 17 Mars për shkak të paralajmërimeve për stuhi e...

Close