X

Policia në shërbim të Ramës/ 29 të proceduar për protestën e sotme të opozitës, mes tyre edhe zyrtari i lartë i PD

Qeveria vazhdon të përdorë policinë dhe prokurorinë për të ushtruar presion ndaj opozitës, e cila zhvilloi sot protestën e 6-të brenda muajit.

Policia e Tiranës 6 shtetas, për protestën e sotme para parlamentit.

Janë proceduar në gjendje të lirë dhe 17 persona të tjerë, ndërsa gjashtë shtetas janë shpallur në kërkim.

Është proceduar penalisht gjithashtu sekretari i përgjithshëm i PD Gazmend Bardhi.

Janë arrestuar shtetasit:

– J.Gj., 24 vjeç, nga Shijaku;

– M.D., 24 vjeç, nga Mamurrasi;

– A.K., 20 vjeç, nga Rrësheni;

– B.D., 36 vjeç, nga Kavaja;

– E.M., 26 vjeç, nga Kavaja;

– D.P., 31 vjeç, nga Tirana.

More in AKTUALITET, LAJME
Lubonja dhe Bushati dekriptojnë deklaratën e ashpër të Ilir Metës

Analistët Fatos Lubonja dhe Andi Bushati, kanë dekriptuar deklaratën e ashpër të Ilir Metës, ku ai deklaroi se është gati...

Close