X

Vrasja e ish-të përndjekurit te Liqeni, zbardhet dëshmia e djalit të viktimës

Zbardhet dëshminë e djalit të 62-vjeçarit Haxhi Baxhinovski, i cili u vra pak ditë më parë te Kodrat e Liqenit, teksa bënte vrap.

Pikërisht djali i tij që kishte dalë ta shoqëronte për vrap ish-të përndjekurin u bë dëshmitar në vrasjen e të atit. Duke folur për kete temë gazetarja Klodiana Lala tha:

“Islam Myrkaj ishte afruar teksa bënin vrap. Ai ishte i shoqëruar edhe nga një person tjetër Myftar Pasha, i arrestuar për moskallëzim krimi. Djali tha se Myrtaj ka punuar më parë në biznes të përbashkët me të atin. Ky i fundit i kishte një borxh Baxhinovskit. Ka pasur një debat të momentit dhe autori i dyshuar ka nxjerrë armën duke e qëlluar. Policia e ka pasur më të lehtë të identifikojë autorin, pasi djali e njihte. Po ashtu, ka pasur edhe dëshmitarë të shumtë për ngjarjen”,- sqaroi Lala.

Më tej gazetarja tha se, prokuroria deklaron se autori i dyshuar është Islam Myrkaj, për të cilin është caktuar masa “arrest me burg” në mungesë.

More in AKTUALITET, LAJME
Vangjush Dako e pranon: Isha student me pesa

Kreu i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako gjatë një takimi me studentë të Universitetit “Aleksandër Moisiu” në Durrës ka pranuar...

Close