X

Unaza e Re/ Video drithëruese, fëmija i mitur: Shtëpinë do e prishni kur të kaloni mbi trupin tim

Situata në Unazën e Re ka qënë shumë dramatike mbrëmjen e sotme teksa dolën informacione të sigurta sipas të cilave policia kishte përgatitur një plan për ushtrim dhune dhe arrestim të shumë prej banorëve protestues.

Situata u normalizua vetëm para pak minutash pas ndërhyrjes së kreut të opozitës Basha i cili u dha garanci banorëve se askush nuk do guxonte që ti prekte.

Për ta bërë më dramatike këtë mbrëmje, ka “menduar” një fëmijë, banor i kësaj zone, i cili i veshur me jelekun karakteristik të protestës, ka mbajtur një fjalë të shkurtër, e cila ka emocionuar qindra të pranishëm.

Ja video me fjalët e vogëlushit.

More in AKTUALITET, LAJME
Flet Basha: Rama dhe Lleshaj, urdhër për të mbyllur protestën e “Astirit”

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha shkoi në një vizitë të paparashikuar mbrëmjen e së martës pranë protestës së banorëve...

Close