X

Kriza politike, politikani gjerman: Do shkoj në Shqipëri të shoh nga afër situatën

Kryetar i Komitetit Evropian, politikani gjerman Tobias Gotthardt thotë se vendet e Ballkanit kanë nevojë për anëtarësimin në BE. Në një intervistë të gjatë për DW, sa i përket zgjedhjeve brenda BE-së, politikani gjerman mendon se vendet e Ballkanit përfshirë dhe Shqipërinë duhet të plotësojnë kriteret e duhura.

“Do informoj veten këtë javë gjatë një vizite Shqipëri, për shembull se si funksionojnë autoritetet gjyqësore. Nëse plotësohen të gjitha kriteret, nuk e kam problem që këto vendet të bashkohen, pavarësisht se ka kundërshtime”, tha ai.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Itali, shqiptarja kapet në stacionin e autobusit me 50 mijë euro kokainë

Një 33-vjeçare shqiptare është arrestuar nga policia italiane në Ragusa, pasi u kap me 700 gram kokainë. Shqiptarja, identiteti i...

Close