X

Itali, shqiptarja kapet në stacionin e autobusit me 50 mijë euro kokainë

Një 33-vjeçare shqiptare është arrestuar nga policia italiane në Ragusa, pasi u kap me 700 gram kokainë.

Shqiptarja, identiteti i të cilës nuk bëhet i ditur akuzohet si transportuese droge.

Ajo u arrestua gjatë një operacioni në stacionin e autobusit të qytetit, ku iu gjetën dy zarfa me kokainë.

Lënda narkotike nëse do të hidhej në treg kapte vlerën e 50 mijë eurove.

Gruaja shqiptare e arrestuar ishte me dokumente të rregullta. Ajo do të dëbohet dhe do të kthehet në Shqipëri.

More in AKTUALITET, LAJME
20 euro në pasaportë për të kaluar në Greqi, përfundon në qeli

Një 55-vjeçar është arrestuar nga policia në pikën kufitare të Sarandës, pasi ka tentuar të korruptojë punonjësin e policisë kufitare...

Close