AKTUALITET, 23 Shkurt 2019, 15:22

Tragjedi në rrugë/ Përplaset kamioni me makinën, tre të vdekur

Tragjedi në rrugë/ Përplaset kamioni me makinën, tre të

Aksidenti i rëndë që ndodhi mesditën e sotme në fshatin Zhur të Prizrenit ka lënë tre persona të vdekur. Media mëson nga burime të sigurta brenda organeve të hetuesisë se bëhet fjalë për tri viktima -meshkuj, të cilët kanë lidhje familjare, konkretisht: babai me dy djemt e tij që janë gjithashtu nga fshati Zhur. Mësohet se djemt janë gjeneratë e re, njëri 24 vjeç e tjetri 22. Dyshohet se aksidentin e ka shkaktuar vetura e viktimave

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Prizrenit, Admir Shala ka dhënë detaje lidhur me aksidentin. Ai tha se në këtë aksident jetën e kanë humbur tre persona, ka ndodhur mes veturës së viktimave dhe një kamioni për pastrimin e borës. Në vendin e ngjarjes ka dalur policia dhe mjekësia ligjore, tha ai.

“Prokurori kujdestar ka dalë në vendin e ngjarjkes, është konstatu që janë tre viktima. Kamioni për pastrimin e borës dhe automjeti i viktimave janë ndeshur, prokurori e ka marrë edhe një ekspert të komunikacion për t’i hetuar rrethanat se si ka ndodhur aksidenti. Po e presin edhe mjekësinë ligjore”, tha Shala të shtunën.