X

VIDEO+FOTO/ Bota e futbollit në zi, ndërron jetë ish-portieri legjendar

Ish-portieri legjendar i Anglisë, Gordon Benk ka ndërruar jetë ditën e sotme, në moshën 81-vjeçare. Benk u shpall fitues i Kupës së Botës me “3 luanët”, teksa u cilësua si një ndër portierët më të mirë në historinë e Britanisë.

Ai kujtohet për pritjen spektakolare kundër Pelesë në Botërorin e vitit 1970.

Benk u aktivizuar 73 ndeshje me ekipin kombëtar dhe mbrojti portën e disa klubeve angleze si Çesterfilld, Leister, Stok Siti, etj.

More in LAJME, SPORT
Vasili: Edi Rama pazar me importin e makinave, përmirësojnë xhepin e tij

Kreu i grupit te LSI-se, Petrit Vasili me anë të një postimi në Facebook, ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit...

Close