X

Turqi, kapen 2 ton drogë, prangosen 200 persona

Policia e Stambollit gjatë një aksion të zhvilluar gjatë ditës së sotme ka bllokuar mbi dy ton drogë.

Lajmi është konfirmuar nga ministri i Punëve të Brendshme të Turqisë Suleyman Soylu, i cili iu tha mediave se për këtë janë arrestuar mbi 200 tregtarë droge.

Operacioni është zhvilluar në Bursë pranë provincës perëndimore të Turqisë.

Në operacion morën pjesë të paktën 4 000 policë dhe bashkë me ta edhe njësiti special.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN, LAJME
“Tradhtia fodulle shkëlqen…”, si e paralajmëroi gardisti vrasjen e gruas së tij

Mëngjesi i ditës së sotme në Tiranë u trondit nga një ngjarje e rëndë, ku një gardist 44-vjeçar Alket Arapaj...

Close