X

Rikthehet Champions League: Old Trafford pret PSG pa Neymar, në Romë një vizitor i pakëndshëm

Champions League kthehet në 2019 me fazën e saj më të bukur, ndeshjet me eleminim. Në raundin e 16 më të mirave përplasjet e forta nuk mungojnë, por e marta europiane i ka drejtuar të gjithë prozhektorët në Old Trafford ku Manchester United i transformuar do të presë parisienët e “dobësuar”.

Nuk e ketë të lehtë Roma sfidën në Olimpiko me Porton.


Kështu, PSG është i paralajmëruar, se skuadra që do të gjejë përballë nuk i ngjan fare asaj të shpërfytyruar me portugezin, që në Old Trafford vetëm Special nuk ishte.

Në anën tjetër, problenet janë të gjitha për Tuchel. Sikur të mos mjaftonte dëmtimi dhe mungesa e ditur e Neymar, tekniku i PSG mund të jetë edhe pa Edinson Cavanin.

Sulmuesi uruguajan është dëmtuar duke ekzekutuar penalltinë në ndeshjen e fundit të Ligue 1, pa harruar se Verratti nuk është në 100% duke qenë se vjen nga një dëmtim enigmatik.

Porto është një vizitor i pakëndshëm në Olimpico, me të cilin Di Francesco do të kërkojë të bëjë maksimumin për ta kaluar. Një rivalitet që shtrihet edhe më shumë nga një e shkuar si futbollist i Lazios, i Sergio Conceicao, tekniku aktual i Portos: “Të kthehem në Olimpico më sjell në mendje vite të lumtura, por jam i përqendruar tek ndeshja. Do të jetë e rëndësishme të shënojmë por duhet vendosmëri e kurajë. Objektivi ynë është të kalojmë raundin”.

Champions League – Round of 16
21:00 Manchester United ? – ? Paris Saint-Germain
21:00 Roma ? – ? FC Porto

More in LAJME, SPORT
Shpend Ahmeti sfidon Albin Kurtin: Ballafaqohu me mua

Kryetari i Komunës së Prishtinës dhe PSD-së, Shpend Ahmeti e ka filluar ditën e tij me një padi në Gjykatën...

Close