X

LAJM I FUNDIT/ Pasi i plasi videoskandali, rrëfehet polici Bajrakurti: Videon e kam bërë…

Teksa u vu në pranga nën akuzën se ka ngacmuar një të mitur, policia e shtetit edhe pse bëhet fjalë për një zonë të vogël si Malësia e Madhe, nuk po gjen dot denoncuesen e Berhan Bajrakurtit.

Burime të Faxweb.al bëjnë me dije se vetë inspektori Bajrakurti e ka pranuar ekzistencën e videos, ndërsa thotë se nuk ka ngacmuar njeri, po ka pasur një lidhje jashtëmartesore.

‘’Videon e kam bërë unë, kam pasur një lidhje tjetër, nuk kam ngacmuar asnjënjeri”, është shprehur Bajrakurti.

Ndërkohë që po për të njëjtin person ka pasur denoncime edhe nga deputeti i PD-së Ervin Salianji, i cili thotë se Bajrakurti është pushuar nga puna për të njëjtën shkak që është ngacmimi ndaj të miturave.

Postimi i Salianjit:

Efektivi B.B ishte larguar nga policia e shtetit për tentativa përdhunimi. Ate e riktheu vetem angazhimi i tij për Rilindjen si komisioner dhe aktivist gjate zgjedhjeve dhe e bëri polic të Republikës duke i dhënë mundesi të abuzonte me tej, tashmë me të miturën 15 vjecare, e te vazhdonte të kërcenonte dhjetra gra të tjera!

Shumë prej tyre e kanë denoncuar ne komisaritat, por policia i ka shperfillur dhe nuk ka marre asnjë here denoncimet e tyre. Pavarësisht se mostra i regjistronte madje edhe me video per ti shantazhuar apo per nevoja denigruese te tij. Sot ekzistojne prova dhe video qe viktimat i denonconin ne polici, këto video i disponon policia e shtetit!

Disa prova dhe video më kane ardhur ne inbox nga punoniës policie dhe janë neveritëse po aq sa mosreagimi i shtetit në raste të tilla.

Kam vendosur te mos i publikoj videot sepse vetem i shtojne shemti videos qe tashme eshte publike. Por policia dhe organet ligjzbatuese qe i kane, duhet ti denojne me ashpersine me te madhe ligjore përgjegjësit e mosveprimit po aq sa vetë dhunuesin!

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Turqi, kapen 2 ton drogë, prangosen 200 persona

Policia e Stambollit gjatë një aksion të zhvilluar gjatë ditës së sotme ka bllokuar mbi dy ton drogë. Lajmi është...

Close