X

Kapet 77 kg drogë në kufirin greko-shqiptar, arrestohet 48-vjeçari

Rreth 77 kilogramë marjuanë janë kapur në kufirin greko-shqiptar, në aksin Kozani-Janinë.

Policia ka ndaluar një mjet që drejtuesin nga një 48-vjeçar grek, i cili u arrestua.

Brenda në mjet u gjetën dhe u sekuestruan 12 pako me 76 kilogramë dhe 900 gramë marijuanë.

Po ashtu brenda mjetit u gjet një pistoletë Browning me një krehër me 2 fishkë 22 mm, 2 celularë dhe 250 euro.

More in BALLKAN, LAJME
Komisioni i Jashtëm voton “PO” anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në NATO

Pas votës unanime ditën e djeshme nga Komisioni i Ligjeve për votimin e protokollit të anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut...

Close