X

Fier, 37 vjeçari kapet mat duke vjedhur sende me vlerë

Një 37 vjeçar është arrestuar nga policia pasi u kap në flagrancë duke vjedhur një banesë në fshatin Kuman të Fierit.

Në pranga ra shtetasi me iniciale K.H., banues në Patos.

K.H., dyshohet si autor i disa vjedhjeve në qytetin e Roskovecit dhe për këtë ishte në ndjekje nga policia,”-raporton policia. “Ai u kap në flagrancë duke vjedhur sende me vlerë në një banesë në fshatin Kuman të Fierit.”

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan sendet e vjedhura dhe disa vegla që shërbenin për të kryer vjedhje.

Po punohet për dokumentimin e vjedhjeve të tjera ku ky shtetas është autor i dyshuar.
Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Vjedhja”.

More in AKTUALITET, LAJME
VODAFONE ALBANIA BLEN FREKUENCA NË BREZIN 800 MHZ DUKE SHTUAR INVESTIMET PËR DIXHITALIZIMIN E VENDIT

Vodafone Albania njoftoi se ka blerë të drejtën e përdorimit të frekuencave në brezin 800 MHz, me vlerën prej 7,440,001...

Close