X

Zjarr në Orikum, flakët rrezikojnë banesat dhe lokalet

Një sipërfaqe e konsiderueshme me shkurre e kallamishte është përfshirë nga fjalët në Orikum të Vlorës, ndërsa zjarri që vijon të përhapet me shpejtësi rrezikon edhe disa banesa dhe lokale aty pranë.

Shkaqet e zjarrit mbeten ende të paqarta, ndërkohë që vijojnë të përhapen me shpejtësi të favorizuara edhe nga era që ka përfshirë bregdetin.

Për zjarrin janë njoftuar edhe shërbimet zjarrfikëse, por që sipas raportimeve ende nuk kanë mbërritur të zonë për të vënë nën kontroll flakët.

More in AKTUALITET, LAJME
Minatorët protestë para kryeministrisë: Futemi në grevë urie po nuk u miratua statusi

Minatorët së bashku me disa anëtarë të sindikatës janë mbledhur sot në një protestë para godinës së kryeministrisë. Ata kanë...

Close