X

Kukësi bën vetëvrasje në Kamëz, Tirana i afron titullin Partizanit

Kukësi i ka dhënë një goditje të rëndë objektivit që ka për titullin kampion, duke qenë se ka pësuar një humbje 0-1 në Kamëz përballë Tiranës, duke u shkëputur tashmë me tetë pikë nga Partizani i vendit të parë.

Tirana ka qenë më cinike në këtë takim, duke u mbrojtur mirë në të dyja pjesët ndërkohë që në pjesën e dytë, arriti të shënonte.

Pjesa e parë ka qenë disi e barabartë me të dyja skuadrat që kanë pasur raste të shumta për të shënuar golin e avantazhit, por pa mundur që ta gjejnë atë.

Në pjesën e dytë, Kukësi ka qenë më kërkues duke shpërdoruar raste të shumta, por Tiranës i ka mjaftuar një kundërsulm i shpejtë, duke realizuar me anë të Albi Dokës në minutën e 87-të.

RENDITJA PAS JAVËS 21

More in LAJME, SPORT
‘Mendoja të helmoja veten dhe dy fëmijët…’ rrëfimi prekës i një nëne

Matilda është nënë e dy fëmijëve. Ajo nuk ka pasur një jetë të lehtë dhe shkaku kryesor për këtë ishin...

Close