X

Protestuesit i presin biletë avioni pa kthim Edi Ramës, me linjën “Air Albania”

Qytetarë të shumtë kanë dalë sot në protestë kundër qeverisë së kryeministrit Edi Rama, në qytetin e Vlorës.

Ata kanë shpalosur një baner, që përmbante një biletë vetëm vajtje, për Edi Ramën, një mënyrë simbolike për të treguar se kërkojnë largimin e kryeministrit dhe rrëzimin e qeverisë. Bileta është e linjës “Air Albania”, për të ironizuar projektin e prezantuar me pompozitet nga kryeministri, për një linjë ajrore shqiptare, që në fakt rezultoi një farsë.
/TPZ.AL/ 

More in KRYESORE, LAJME
Opozita protestë në Paskuqan, banorët bllokojnë rrugën

Opozita e bashkuar ka organizuar një protestë pasditen e sotme në Paskuqan. Banorët e Paskuqanit, një njësi vendore e bashkisë...

Close